Bloodborne Nelerle Karşılaşacağız?

Japonya’nın önde gelen oyun geliştirici stüdyolarından birisi olarak çalışmalarına uzun yıllardır devam eden From Software, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sunduğu Dark Souls ve Demon Souls oyunları ile birlikte fantastik rol yapma ve aksiyon oyunları tabanında bir nevi kendi özel alt türünü oluştururken, yaklaşık iki senedir merakla beklenen Bloodborne da bu yılın Mart ayı sonlarında takipçilerine sunulmuş durumda. Hazırladıkları oyunların tamamı ile dövüş mekanikleri üzerine kurulu olduğu ve bu nedenle de oyuncularına hikayeye devam etmek ve oyunu bitirmek adına büyük zorluklar çıkardığı From Software, Bloodborne oyununda da bu özellikten vazgeçmeden takdir kazanmayı başarmakta. Bloodborne, Victoria dönemi içerisindeki bir tarihte Yharnam ismindeki antik şehir ve çevresinde geçen bir hikayeye sahip durumda. Söz konusu şehrin sokaklarında kol gezen salgın hastalık sebebi ile yaşayan tüm halkın ölümsüz yaratıklara dönüşmesi ve bu nedenle başlatılan canavar avını konu alan oyun, kullanıcıların gönüllü bir avcıyı canlandırarak farklı silah, büyü ve savaş taktikleri ile birlikte şehri temizlemelerine imkan vermekte.

Kontrol mekanikleri bir hayli detaylı

Her ne kadar kısıtlı bir mekanda geçtiğinden dolayı bir süreden sonra sıkıntı ve tekrar oluşturur gibi düşünülse de söz konusu negatif özelliklere sahip olmayan ve hatta bundan farklı olarak detaylı gelişim ağaçları ve değişen düşmanlar sayesinde sürekli bir kademe daha zorlaşan ve böylece eğlenceli hale gelen Bloodborne, türünün son yıllardaki en dikkat çekici isimlerinden birisi olarak belirtilmekte.

Her ne kadar PC ve XBox One sahipleri tarafından da yoğun oranda talep edilse de From Software ve Sony Computer Entertainment arasındaki antlaşma sebebi ile yalnızca Playstation 4 konsoluna özel olarak yayınlanan Bloodborne oyununun herhangi bir devam oyununa sahip olup olmayacağı ve söz konusu potansiyel oyunun da Playstation 4’e özel mi yoksa genel kullanımda mı bulunacağı konusunda şu an için herhangi bir bilgi bulunmamakta. Bloodborne, her Ps4 sahibinin edinmesi ve en üst raddeye kadar keyifle tecrübe etmesi gereken fantastik rol yapma, macera ve aksiyon oyunları arasında gösterilmekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir