KARAZİN ÜNİVERSİTESİNDE KONAKLAMA

Karazin Üniversitesi, Türkiye’den ve dünyanın birçok ülkesinden öğrenciler tarafından tercih edilen ve dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan köklü bir Doğu Avrupa üniversitesidir. Karazin üniversitesi bölümleri ile birçok öğrenci tarafından ilk tercih olarak görülmekte ve mezunlarının başarıları ile adından oldukça söz ettirmektedir. Lise mezuniyetinin yeterli olduğu başvurularda taban puanı gibi kısıtlamalar yoktur ve öğrenciler istedikleri bölümlere yetenekleri doğrultusunda yerleşebilmektedirler. Ayrıca uluslararası diploma seçenekleri ile tüm Dünya genelinde mezunlarına çalışma imkânı sunan bir üniversitedir.

Karazin Üniversitesi Bölümlerini kazanan öğrencilerin aklındaki ilk soru konaklama problemidir. Ukrayna’da Harkov adındaki kentinde bulunan Karazin Üniversitesi, eğitim kalitesinin yanı sıra konaklama alanında da bir kaliteye ve geniş yelpazeye sahiptir. Genel bir fiyat aralığında değişen apartman dairelerinin bulunduğu Karazin üniversitesi bölümleri lokasyonu ,600 $ ile 2500 $ arasında değişen aylık kiralar ile kişiye göre konaklama ihtiyacının karşılanabildiği bir bölgedir. Evler genel olarak Batı tarzıdır. Konaklama alanındaki tek problem binaların diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha eski yapılar olmasıdır. Ancak bu durumda ufak onarımlarla halledilebilir.

Karazin Üniversitesi Bölümlerini kazanan öğrenciler konaklama alanında üniversite temsilcikleri ile de iletişime geçebilirler. Kayıt sürecinde uluslararası öğrencilerine destek veren üniversite temsilcileri, konaklama sorununuzu çözmek için çeşitli alternatifler sunabilmektedirler. Ayrıca şehrin genel durumunu görmek için Harkov seyahati yapabilir ve bu sırada günlüğü 80$ ile 150$ arasında değişen mobilyalı apart dairelerde kalarak Karazin Üniversite bölgesindeki konaklama durumunu kendiniz deneyimleyebilirsiniz. Karazin üniversitesi bölümleri kazanan öğrencilerin konaklama sorununu halledebilmelerinin diğer bir yolu Ukrayna ile iletişimde olan yurtdışı ajanslarından veya uluslararası eğitim danışmanlığı yapan firmalardan danışmanlık hizmeti almaktır. Bu firmalar sizi bölge hakkında en detaylı bilgileri verecekti ve en uygun fiyatlarla üniversitenine yakın bir yer bulmanızı sağlayacaklardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir