Öğrenci Kıyafeti Hangi Kumaştan Olmalıdır?

Öğrenci Kıyafeti Hangi Kumaştan Olmalıdır?

Öğrenci Kıyafetinde Kumaşın Önemi

Öğrenci kıyafeti serbest uygulamaya konulduğundan bu yana buna aileler kadar çocuklarda sevindiler. Ancak bu seferde hangi kumaş daha kaliteli yargısı ortaya çıktı. Öğrenciler için firmamızda üretilen pamuk ağırlıklı kumaşlar sayesinde okul formaları konusuna dair tedirginlik ortadan kaldırılıyor. Kumaşların pamuk ağırlıklı olmasında ki en önemli etken öğrencilerin vücut ısılarının korunmasının esas alınmasıdır. Böylece hastalıklara meyil verme olasılığına da bir çözüm bulunmuş oluyor. Pamuğun kalitesi Dünya’da bilinen bir gerçektir. Bu sebeple pamuklu kumaşlar her zaman kalite ile ilişkilendirilir. Öğrencilerin günün büyük bir bölümünde üzerlerinde taşıdıkları okul formalarının hangi kumaş ile imal edildiği her zaman merak konusudur. Bu anlamda pamuklu kumaşlar önde gelen kumaş cinsini oluşturur.

Kullanılan Boyalar

Öğrenci kıyafeti üzerinde kullanılan boyaların kanserojen madde içermemesi öncelikli dikkat edilen konulardandır. Aksi halde öğrenciler günün büyük bir bölümünde giymek zorunda kaldıkları okul formaları üzerine geçen ter ile kıyafette bulunan boyanın tekrar vücuda işlemesi hiçte gönül rahatlığı uyandırmayacak bir konudur. Bu sebeple kanser riski taşımayan boyaların azottan arındırılımış ve reaktif olması özenle takip edilir.

Aileler Okul Kıyafeti Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidir?

Pamuk ipliği okul formaları kumaşlarında kullanılıyor olmalıdır. . Dolayısıyla kumaşın % kaç oranında pamuk içerdiği önem taşır. Diğer bir yandan kumaşta kullanılan boya bünyesinde hangi maddeleri barındırır buna dikkat edilmelidir. Azot içerikli boyalar kullanılmış ise o kumaştan uzak durulmalı ve organik boya kullanılmış kumaşlar tercih edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir